A PÉ2024 öt számban

  • $7.22B bruttó rajongói befizetés (+9% éves szinten)
  • $5.80B alkotóknak kifizetve (+9% éves szinten)
  • $1.41B platform nettó bevétel (+8% éves szinten)
  • $684M adózás előtti nyereség (+4% éves szinten — a valaha mért leglassabb nyereségnövekedés)
  • 4,63M alkotói fiók · 377,5M rajongói fiók

A PÉ2024 beadványról

A Fenix International Ltd, az OnlyFans anyavállalata, éves beszámolókat nyújt be a UK Companies House-hoz. A PÉ2024 beadvány a 2024. november 30-án véget ért tizenkét hónapos időszakot fedi le, és külsőleg auditálva volt. A Companies House beadványok nyilvánosak — bárki ellenőrizheti a fő számokat a hivatalos PDF-fel szemben. Ez az auditálhatóság teszi az OnlyFans-t használhatóvá referenciapontként a tágabb alkotói gazdaság számára, ahol a legtöbb platform magántulajdonban van és nem auditált.

Bevétel és nyereség bontása

A bruttó rajongói befizetések — az előfizetések, pay-per-view értékesítések, borravalók és közvetlen üzenetek teljes értéke — elérték a 7,22 milliárd dollárt, ami 9%-os növekedés a 2023-as $6.63B-hez képest. A szabványos 20%-os platformdíj után 5,80 milliárd dollár ment az alkotókhoz. Az 1,41 milliárd dollárból, amit a platform megtartott, 684 millió dollár esett az adózás előtti nyereségre — körülbelül 48%-os működési árrés a nettó bevételen, összhangban a korábbi évekkel.

A 4%-os nyereségnövekedés figyelemre méltó, mert ez a leglassabb, amit a platform valaha jelentett. A bevétel 9%-kal nőtt és a kifizetések 9%-kal nőttek, de a nyereség lemaradt — jele annak, hogy a költségek (valószínűleg megfelelőség, fizetésfeldolgozás és tartalommoderálás) felülmúlják a felső sor növekedését.

$7.22B Bruttó rajongói befizetések +9% vs. $6.63B (2023)
$5.80B Alkotói kifizetések (80%) +9% vs. $5.30B (2023)
$1.41B Platform nettó bevétel (20%) +8% vs. $1.31B (2023)
$684M Adózás előtti nyereség +4% vs. $658M (2023)

Bruttó rajongói befizetések — PÉ2024 kontextusban

2019–2024 · USD
OnlyFans bruttó rajongói befizetések évenként, 2019–2024, USD
Forrás: Fenix International éves beadványok JSON
Diagram beágyazása <iframe src="https://onlyfansstatistics.com/embed/revenue" width="100%" height="380" frameborder="0" style="border:0;border-radius:12px;" loading="lazy" title="OnlyFans bruttó bevétel évenként"></iframe>

A 80/20 alkotói felosztás

Az OnlyFans az indulás óta ugyanazt a 80/20 alkotóbarát felosztást használja — az alkotók megtartják minden rajongó által elköltött dollár 80%-át, a platform 20%-ot tart meg. Nincsenek szintek, nincsenek küszöbök és nincsenek kivételek a „virális” alkotók számára, akik rosszabb üzletet kapnának. Az egyszerűség része annak, hogy miért látják olyan sok alkotók az OnlyFans-t átláthatóbbnak, mint a hirdetésfinanszírozott platformokat, ahol a bevételmegosztások az elköteleződési mutatókkal ingadoznak.

Egy figyelmeztetés: a 80/20 felosztás az alkotói oldali díjak előtti bruttó. A fizetésfeldolgozás, a valutaátváltás (nem USD-rajongók esetén) és az adókötelezettségek az alkotó 80%-ából származnak. A tényleges nettó bevétel jellemzően közelebb van az eredeti rajongói befizetés 70–75%-ához az amerikai székhelyű alkotók esetében, alacsonyabb a nemzetközieknél.

Alkotói és rajongói fiókok

A 2024-es pénzügyi év végére az OnlyFans-nak 4,63 millió alkotói fiókja és 377,5 millió rajongói fiókja volt (kumulatív, nem deduplikált). Az alkotói növekedés körülbelül 13% volt a PÉ2023 4,10 millió fiókhoz képest; a rajongói fiókok növekedése 24% volt. A rajongó-alkotó arány — év végén 81,6:1 — stabil maradt a 74:1 és 87:1 közötti hosszú távú sávban.

Mutató20232024Éves
Bruttó rajongói befizetések$6.63B$7.22B+9%
Alkotói kifizetések$5.30B$5.80B+9%
Platform nettó bevétel$1.31B$1.41B+8%
Adózás előtti nyereség$658M$684M+4%
Alkotói fiókok4,10M4,63M+13%
Rajongói fiókok (kum.)305,07M377,5M+24%

Átlagos alkotói jövedelem — amit a matematika valójában mond

Az $5.80B kifizetést elosztva 4,63M alkotói fiókkal, átlagosan $1,253 alkotónként évente adódik, vagyis körülbelül $104 havonta. De ezt az átlagot erősen torzítja a hosszú farok: a harmadik féltől származó elemzések következetesen azt mutatják, hogy az alkotók felső 1%-a a teljes kifizetések ~33%-át fogja be, míg a medián alkotó közelebb keres $180/év-hez. A teljes eloszlást az alkotói bevételek oldalon tárgyaljuk.

Források

  • [FENIX-2024] Fenix International Ltd — UK Companies House PÉ2024 beadvány (auditált).
  • [STATISTA-2024] Statista — történelmi rajongói és alkotói számok.
  • [REUTERS-2025] Reuters — a PÉ2024 beadvány kiadásának tudósítása.

Kapcsolódó