FY2024 in vijf cijfers

  • $7.22B bruto fan-betalingen (+9% YoY)
  • $5.80B uitbetaald aan creators (+9% YoY)
  • $1.41B platform-netto-omzet (+8% YoY)
  • $684M winst vóór belasting (+4% YoY — de traagste winstgroei ooit geregistreerd)
  • 4,63M creator-accounts · 377,5M fan-accounts

Over de FY2024-indiening

Fenix International Ltd, het moederbedrijf van OnlyFans, dient jaarrekeningen in bij UK Companies House. De FY2024-indiening dekt de twaalfmaandsperiode die eindigt op 30 november 2024 en werd extern geauditeerd. Companies House-indieningen zijn openbaar — iedereen kan de kerncijfers verifiëren tegen het officiële PDF. Die auditeerbaarheid is wat OnlyFans bruikbaar maakt als benchmark voor de bredere creator-economie, waar de meeste platforms privé en niet-geauditeerd zijn.

Omzet- en winstuitsplitsing

Bruto fan-betalingen — de totale waarde van abonnementen, pay-per-view-verkopen, fooien en directe berichten — bereikten $7,22 miljard, een stijging van 9% ten opzichte van $6.63B in 2023. Na de standaard 20% platformkosten ging $5,80 miljard naar creators. Van de $1,41 miljard die het platform behield, viel $684 miljoen in de winst vóór belasting — een operationele marge van ongeveer 48% op netto-omzet, consistent met eerdere jaren.

De winstgroei van 4% is opvallend omdat het de traagste is die het platform heeft gerapporteerd. De omzet groeide 9% en de uitbetalingen groeiden 9%, maar de winst bleef achter — een teken dat de kosten (waarschijnlijk compliance, betalingsverwerking en content-moderatie) sneller stijgen dan de topline-groei.

$7.22B Bruto fan-betalingen +9% vs $6.63B (2023)
$5.80B Creator-uitbetalingen (80%) +9% vs $5.30B (2023)
$1.41B Platform-netto-omzet (20%) +8% vs $1.31B (2023)
$684M Winst vóór belasting +4% vs $658M (2023)

Bruto fan-betalingen — FY2024 in context

2019–2024 · USD
OnlyFans bruto fan-betalingen per jaar, 2019–2024, USD
Bron: Fenix International jaarstukken JSON
Deze grafiek insluiten <iframe src="https://onlyfansstatistics.com/embed/revenue" width="100%" height="380" frameborder="0" style="border:0;border-radius:12px;" loading="lazy" title="OnlyFans bruto-omzet per jaar"></iframe>

De 80/20 creator-verdeling

OnlyFans gebruikt sinds de start dezelfde 80/20 creator-vriendelijke verdeling — creators houden 80% van elke dollar die een fan uitgeeft, het platform houdt 20%. Er zijn geen niveaus, geen drempels en geen uitzonderingen voor «virale» creators die een slechtere deal krijgen. De eenvoud is deels waarom zo veel creators OnlyFans transparanter vinden dan reclame-gefinancierde platforms waar omzetverdelingen fluctueren met engagement-metrics.

Eén voorbehoud: de 80/20-verdeling is bruto van kosten aan de creator-zijde. Betalingsverwerking, valutaconversie (voor niet-USD fans) en belastingverplichtingen komen uit de 80% van de creator. De werkelijke netto-opbrengst ligt typisch dichter bij 70–75% van de oorspronkelijke fan-betaling voor in de VS wonende creators, lager voor internationale.

Creator- en fan-accounts

Eind boekjaar 2024 had OnlyFans 4,63 miljoen creator-accounts en 377,5 miljoen fan-accounts (cumulatief, niet gededupliceerd). De creator-groei was ongeveer 13% ten opzichte van de 4,10 miljoen van boekjaar 2023; de groei van fan-accounts was 24%. De fan-tot-creator-ratio — 81,6:1 aan het einde van het jaar — bleef stabiel binnen de langlopende band van 74:1 tot 87:1.

Metriek20232024YoY
Bruto fan-betalingen$6.63B$7.22B+9%
Creator-uitbetalingen$5.30B$5.80B+9%
Platform-netto-omzet$1.31B$1.41B+8%
Winst vóór belasting$658M$684M+4%
Creator-accounts4,10M4,63M+13%
Fan-accounts (cum.)305,07M377,5M+24%

Gemiddeld creator-inkomen — wat de wiskunde echt zegt

Het delen van $5.80B aan uitbetalingen door 4,63M creator-accounts geeft een gemiddelde van $1,253 per creator per jaar, of ongeveer $104 per maand. Maar dit gemiddelde wordt sterk vertekend door de long tail: analyses van derden tonen consistent aan dat de top 1% van creators ~33% van de totale uitbetalingen vangt, terwijl de mediaan-creator dichter bij $180/jaar verdient. We behandelen de volledige verdeling op de pagina creator-inkomsten.

Bronnen

  • [FENIX-2024] Fenix International Ltd — UK Companies House FY2024-indiening (geauditeerd).
  • [STATISTA-2024] Statista — historische fan- en creator-aantallen.
  • [REUTERS-2025] Reuters — berichtgeving over de release van de FY2024-indiening.

Verwant