שנת הכספים 2024 בחמישה מספרים

  • $7.22B תשלומי מעריצים ברוטו (+9% שנה על שנה)
  • $5.80B שולמו ליוצרים (+9% שנה על שנה)
  • $1.41B הכנסות נטו של הפלטפורמה (+8% שנה על שנה)
  • $684M רווח לפני מס (+4% שנה על שנה — צמיחת הרווח האיטית ביותר שנרשמה אי פעם)
  • 4.63 מיליון חשבונות יוצרים · 377.5 מיליון חשבונות מעריצים

אודות הגשת שנת הכספים 2024

Fenix International Ltd, חברת האם של OnlyFans, מגישה דוחות שנתיים ל-UK Companies House. הגשת שנת הכספים 2024 מכסה את תקופת שנים-עשר החודשים שהסתיימה ב-30 בנובמבר 2024 ובוקרה חיצונית. הגשות Companies House הן פומביות — כל אחד יכול לאמת את המספרים העיקריים מול ה-PDF הרשמי. יכולת ביקורת זו היא מה שהופך את OnlyFans לשמיש כאמת מידה לכלכלת היוצרים הרחבה יותר, שבה רוב הפלטפורמות פרטיות ולא מבוקרות.

פירוט הכנסות ורווח

תשלומי מעריצים ברוטו — הערך הכולל של מנויים, מכירות תשלום לפי צפייה, טיפים והודעות ישירות — הגיעו ל-$7.22 מיליארד, עלייה של 9% מ-$6.63B ב-2023. לאחר עמלת הפלטפורמה הסטנדרטית של 20%, $5.80 מיליארד הלכו ליוצרים. מתוך $1.41 מיליארד שהפלטפורמה שמרה, $684 מיליון נפלו לרווח לפני מס — מרווח תפעולי של כ-48% על ההכנסות נטו, בהתאם לשנים קודמות.

צמיחת הרווח של 4% ראויה לציון משום שהיא האיטית ביותר שהפלטפורמה דיווחה. ההכנסות צמחו ב-9% והתשלומים צמחו ב-9%, אך הרווח פיגר — סימן שהעלויות (כנראה תאימות, עיבוד תשלומים ופיקוח על תוכן) עולות על צמיחת השורה העליונה.

$7.22B תשלומי מעריצים ברוטו +9% מול $6.63B (2023)
$5.80B תשלומי יוצרים (80%) +9% מול $5.30B (2023)
$1.41B הכנסות נטו של הפלטפורמה (20%) +8% מול $1.31B (2023)
$684M רווח לפני מס +4% מול $658M (2023)

תשלומי מעריצים ברוטו — שנת הכספים 2024 בהקשר

2019–2024 · USD
תשלומי מעריצים ברוטו של OnlyFans לפי שנה, 2019–2024, USD
מקור: הגשות שנתיות של Fenix International JSON
הטמע תרשים זה <iframe src="https://onlyfansstatistics.com/embed/revenue" width="100%" height="380" frameborder="0" style="border:0;border-radius:12px;" loading="lazy" title="הכנסות ברוטו של OnlyFans לפי שנה"></iframe>

חלוקת 80/20 לטובת היוצר

OnlyFans השתמשה באותה חלוקת 80/20 ידידותית ליוצר מאז ההשקה — יוצרים שומרים 80% מכל דולר שמעריץ מוציא, הפלטפורמה שומרת 20%. אין שכבות, אין ספים ואין יוצאים מן הכלל ליוצרים «ויראליים» שמקבלים עסקה גרועה יותר. הפשטות היא חלק מהסיבה שכל כך הרבה יוצרים רואים את OnlyFans כשקופה יותר מפלטפורמות הממומנות בפרסום, שבהן חלקי ההכנסה משתנים עם מדדי מעורבות.

הסתייגות אחת: חלוקת 80/20 היא ברוטו של עמלות מצד היוצר. עיבוד תשלומים, המרת מטבע (עבור מעריצים שאינם USD) וחובות מס באים מתוך 80% של היוצר. ההכנסה נטו הממשית בדרך כלל קרובה יותר ל-70–75% מתשלום המעריץ המקורי עבור יוצרים שמושבם בארה"ב, נמוך יותר עבור בינלאומיים.

חשבונות יוצרים ומעריצים

עד סוף שנת הכספים 2024, ל-OnlyFans היו 4.63 מיליון חשבונות יוצרים ו-377.5 מיליון חשבונות מעריצים (מצטבר, ללא הסרת כפילויות). צמיחת היוצרים הייתה כ-13% מעל 4.10 מיליון של שנת הכספים 2023; צמיחת חשבונות המעריצים הייתה 24%. יחס מעריצים-ליוצרים — 81.6:1 בסוף השנה — נשאר יציב בתוך הטווח ארוך הטווח של 74:1 עד 87:1.

מדד20232024שנה על שנה
תשלומי מעריצים ברוטו$6.63B$7.22B+9%
תשלומי יוצרים$5.30B$5.80B+9%
הכנסות נטו של הפלטפורמה$1.31B$1.41B+8%
רווח לפני מס$658M$684M+4%
חשבונות יוצרים4.10M4.63M+13%
חשבונות מעריצים (מצטבר)305.07M377.5M+24%

הכנסת יוצר ממוצעת — מה המתמטיקה באמת אומרת

חלוקת $5.80B בתשלומים ב-4.63 מיליון חשבונות יוצרים נותנת ממוצע של $1,253 ליוצר בשנה, או כ-$104 לחודש. אך הממוצע הזה מעוות מאוד על ידי הזנב הארוך: ניתוחי צד שלישי מראים בעקביות שאחוז העליון של היוצרים תופס ~33% מסך התשלומים, בעוד שיוצר החציון מרוויח קרוב יותר ל-$180 בשנה. אנו מכסים את ההתפלגות המלאה בעמוד רווחי יוצרים.

מקורות

  • [FENIX-2024] Fenix International Ltd — הגשת UK Companies House לשנת הכספים 2024 (מבוקרת).
  • [STATISTA-2024] Statista — מספרי מעריצים ויוצרים היסטוריים.
  • [REUTERS-2025] Reuters — סיקור פרסום הגשת שנת הכספים 2024.

קשור