FR2024 v pěti číslech

  • $7.22B hrubých plateb od fanoušků (+9% meziročně)
  • $5.80B vyplaceno tvůrcům (+9% meziročně)
  • $1.41B čistý příjem platformy (+8% meziročně)
  • $684M zisk před zdaněním (+4% meziročně — nejpomalejší zaznamenaný růst zisku)
  • 4,63M účtů tvůrců · 377,5M účtů fanoušků

O podání FR2024

Fenix International Ltd, mateřská společnost OnlyFans, podává roční účetní výkazy u UK Companies House. Podání FR2024 pokrývá dvanáctiměsíční období končící 30. listopadu 2024 a bylo externě auditováno. Podání u Companies House jsou veřejná — kdokoli si může ověřit hlavní čísla proti oficiálnímu PDF. Tato auditovatelnost je to, co dělá OnlyFans použitelným jako benchmark pro širší ekonomiku tvůrců, kde je většina platforem soukromá a neauditovaná.

Rozpis příjmů a zisku

Hrubé platby od fanoušků — celková hodnota předplatných, prodejů pay-per-view, spropitného a přímých zpráv — dosáhly $7,22 miliardy, což je o 9% více než $6.63B v roce 2023. Po standardním 20% poplatku platformy šlo $5,80 miliardy tvůrcům. Z $1,41 miliardy, které si platforma ponechala, spadlo $684 milionů na zisk před zdaněním — provozní marže zhruba 48% z čistého příjmu, konzistentní s předchozími lety.

Růst zisku o 4% je pozoruhodný, protože je to nejpomalejší, jaký platforma vykázala. Příjmy rostly o 9% a výplaty rostly o 9%, ale zisk zaostával — znamení, že náklady (pravděpodobně dodržování předpisů, zpracování plateb a moderace obsahu) překonávají růst horní linie.

$7.22B Hrubé platby od fanoušků +9% vs $6.63B (2023)
$5.80B Výplaty tvůrcům (80%) +9% vs $5.30B (2023)
$1.41B Čistý příjem platformy (20%) +8% vs $1.31B (2023)
$684M Zisk před zdaněním +4% vs $658M (2023)

Hrubé platby od fanoušků — FR2024 v kontextu

2019–2024 · USD
Hrubé platby fanoušků OnlyFans podle roku, 2019–2024, USD
Zdroj: roční podání Fenix International JSON
Vložit tento graf <iframe src="https://onlyfansstatistics.com/embed/revenue" width="100%" height="380" frameborder="0" style="border:0;border-radius:12px;" loading="lazy" title="Hrubé příjmy OnlyFans podle roku"></iframe>

Rozdělení 80/20 ve prospěch tvůrce

OnlyFans od svého spuštění používá stejné rozdělení 80/20 příznivé pro tvůrce — tvůrci si ponechávají 80% z každého dolaru, který fanoušek utratí, platforma si ponechává 20%. Nejsou žádné úrovně, žádné prahy a žádné výjimky pro „virální“ tvůrce dostávající horší dohodu. Jednoduchost je součástí důvodu, proč tolik tvůrců vidí OnlyFans jako transparentnější než reklamou financované platformy, kde podíly na příjmech kolísají s metrikami zapojení.

Jedna výhrada: rozdělení 80/20 je hrubé před poplatky na straně tvůrce. Zpracování plateb, převod měn (pro fanoušky mimo USD) a daňové povinnosti vycházejí z 80% tvůrce. Skutečný čistý příjem je obvykle blíže 70–75% původní platby fanouška pro tvůrce s bydlištěm v USA, nižší pro mezinárodní.

Účty tvůrců a fanoušků

Do konce fiskálního roku 2024 měl OnlyFans 4,63 milionu účtů tvůrců a 377,5 milionu účtů fanoušků (kumulativní, nededuplikované). Růst tvůrců byl přibližně 13% oproti 4,10 milionu v FR2023; růst účtů fanoušků byl 24%. Poměr fanoušků k tvůrcům — 81,6:1 na konci roku — zůstal stabilní v dlouhodobém pásmu 74:1 až 87:1.

Metrika20232024Meziročně
Hrubé platby od fanoušků$6.63B$7.22B+9%
Výplaty tvůrcům$5.30B$5.80B+9%
Čistý příjem platformy$1.31B$1.41B+8%
Zisk před zdaněním$658M$684M+4%
Účty tvůrců4,10M4,63M+13%
Účty fanoušků (kum.)305,07M377,5M+24%

Průměrný příjem tvůrce — co matematika skutečně říká

Vydělit $5.80B výplat 4,63M účty tvůrců dává průměr $1,253 na tvůrce ročně, neboli asi $104 měsíčně. Tento průměr je však silně zkreslen dlouhým ocasem: analýzy třetích stran konzistentně ukazují, že horní 1% tvůrců zachycuje ~33% celkových výplat, zatímco mediánový tvůrce vydělává blíže $180 ročně. Celé rozdělení pokrýváme na stránce příjmy tvůrců.

Zdroje

  • [FENIX-2024] Fenix International Ltd — podání FR2024 u UK Companies House (auditováno).
  • [STATISTA-2024] Statista — historické počty fanoušků a tvůrců.
  • [REUTERS-2025] Reuters — pokrytí vydání podání FR2024.

Související